top of page

Zajęcia Tai Chi

Tai Chi jest dawną chińską sztuką walki i poruszania się. Pomaga w rozwijaniu życia, zdrowia, ciała, psychiki a także w samoobronie. Wzmacnia ciało i wspiera rozwój. Tai Chi powstało przed stuleciami w rodzinie Chen, korzysta z filozofii yin i yang, jej faz przemian, harmonii ciała i psychiki. Łączy ruchy samoobrony (wushu) z kontrolą wewnętrznej energii (qigong).

 

Obecnie Tai Chi nie jest wykorzystywane jako sztuka walki, ale  bardziej jako sztuka dbania o sprawność, młodość, odporność, jako sztuka dbania o zdrowie. Na całym świecie Tai Chi stosowane jest w terapiach. W Chinach częstym widokiem są ćwiczący ludzie w każdym wieku. W niemieckich klinikach często forma Tai Chi z kulą stosowana jest w gabinetach rehabilitacyjnych. Sztuka Tai Chi z powodzeniem
zapobiega chorobom i powoduje bardzo dobre samopoczucie.

 

Tai Chi wzmacnia ciało, przedłuża młodość i chroni przed starością.

 

Efekty regularnych treningów przynoszą nieocenione korzyści dla całego organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. 

 

Trudno zacząć ćwiczyć Tai Chi bez nauczyciela.

 

Jako formalny instruktor z bogatym doświadczeniem, prowadzę zajęcia Tai Chi, na których uczę swoich podopiecznych.

 

Podczas zajęć Tai Chi ćwiczymy prawidłowe ustawienie sylwetki, ćwiczymy mięśnie strukturalne, oddech a to wszystko pomaga nam rozluźnić ciało i umysł.

 

Szkoła Tai Chi, którą prowadzę w mieście Łódź oferuje warsztaty dla różnych grup zaawansowania. Swoim kursantom oferuję zajęcia, które zaspokajają ich potrzeby na odpowiednim poziomie merytorycznym oraz praktycznym. Zapraszam do kontaktu i zapoznania się ze szczegółami oferty.

zajecia-tai-chi.webp

Zapraszam na zajęcia
Piotr Pilżys

bottom of page