top of page

Korzyści płynące z Tai Chi

Uważa się że twórcą Tai Chi był Chen Wangting, który stworzył tę sztukę walki blisko cztery wieki temu. Ta unikalna sztuka walki jest przekazywana z pokolenia na pokolenie aż do dnia dzisiejszego w rodzinie Chen z wioski Chenjiagou w środkowych Chinach.

Niezwykłą rzeczą w Tai Chi jest to, że może je ćwiczyć niemalże każdy, gdzie wiek nie jest ograniczeniem. Ćwiczenia oferowane przez Tai Chi ułatwiają w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności. Dzięki ciągłej praktyce pomagają otwierać stawy, pomagają również w prawidłowej korekcie postawy, uspokojeniu umysłu i zwiększeniu poziomu energii.

PP-20230530-6990-Edit.jpg

Bywa zaskoczeniem dla niektórych, że Tai Chi jest sztuką walki. Dla tych, którzy niewiele wiedzą o Tai Chi może się wydawać, że ćwiczący wykonują powolny taniec lub wykonują pewien rodzaj medytacji w ruchu. Ruch wykonywany w sposób powolny  jest metodą treningową, jak i również formą kształtowania pamięci mięśniowej. Chcąc wykonać ruch szybko, najpierw musisz być w stanie wykonać każdy fragment ruchu powoli i z precyzją. Powolność ruchu ćwiczy prawidłową strukturę ciała, w czasie którego staramy się rozluźnić ciało i zrelaksować umysł.  

Taki sposób ćwiczenia przekłada się w pozytywny sposób na funkcjonowanie całego naszego ciała zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym. 

Warto zobaczyć:

Strony:

ACT Marka Balińskiego: https://stylchen.pl

Mistrza Wang Haijuna: http://www.wanghaijun.com

Nicka Gudge: https://www.nickgudge.ie/home.html

Książki:

Jan Silberstorff Chen: Żywe Taijiquan w klasycznym stylu

David Gaffney & Davidine Siaw-Voon: Chen Taijiquan Illustrated

bottom of page