top of page

O mnie

Ze sportem i z różnego jego rodzajami spotykałem się już od dzieciństwa. Jak zawsze o wszystkim decyduje przypadek. Trafiłem do szkoły podstawowej do klasy o profilu sportowym tylko dlatego, że mieszkałem 30 metrów od niej. Oprócz tego co oferowała mi szkoła „testowałem” rozmaite inne aktywności sportowe m.in. szermierkę, hokej, wspinaczkę skałkową i szereg innych. Mając kilkanaście lat po raz pierwszy spotkałem się z dalekowschodnimi sztukami walki i trenowałem karate shotokan, przez ponad 9 lat.

O zainteresowaniu się Tai chi (Taiji) zadecydowały względy zdrowotne (problemy z kręgosłupem) - będące efektem pracy biurowej, pracy przy komputerze. Szukałem jak najlepszego przekazu i nauczyciela. W końcu zdecydowałem, że będę praktykował najbardziej pierwotną odmianę Taiji wywodzący się z rodziny Chen z wioski Chenjiagou w Chinach i wybrałem szkołę Marka Balińskiego ponieważ właśnie w niej kultywowany jest ten przekaz. Gdy trafiłem do szkoły Marka w krótkim czasie przekonałem się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bowiem jest ten rodzaj aktywności, którego szukałem, a który jednocześnie służy mojemu zdrowiu. Ze szkołą Marka Balińskiego nadal jestem związany.

Swoje umiejętności w sztuce walki Chen Taijiquan staram się nieustająco doskonalić podczas warsztatów i seminariów prowadzonych przez mistrzów Chen Xiaoxinga, Chen Ziqianga, Wang Haijuna oraz Nicka Gudge'a. 

W 2020 uzyskałem formalne uprawnienia Instruktora Sportu Wushu.

Od 2019 dzielę się z innymi korzyściami płynącymi z Chen Taijiquan i prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe na terenie Łodzi.

Piotr-Pilzys-20210625-5626-Edit-2.jpg

Zapraszam na zajęcia
Piotr Pilżys

bottom of page